Takohuni.com forum
 
ForumForum  Calendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Si ta kalojmë fjalëkalimin në Windows XP?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Si ta kalojmë fjalëkalimin në Windows XP?    Thu Dec 30, 2010 3:25 pm

Si ta kalojmë fjalëkalimin në Windows XP? .Veproni keshtu:

1)restartoni PC
2)Shtypni butonin F8 dhe selektoni to "Safe Mode with Command prompt"
3)shkruani "net user"
4)ne dritare shfaqet emri i perdoruesit(p.sh.Tenor)
5)shkruajme: net user Tenor*
6)me pas shfaqet "Type a password for the user"
7)nese doni mo e ba me pass kompjuterin shkrujeni aty,nese nuk doni veq shtypni ENTER
coolrestartoni PC dhe futuni ne windows
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Si ta kalojmë fjalëkalimin në Windows XP?
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Takohuni.Com Forum :: Informatika :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: